Съдържание на курса
Чести храносмилателни проблеми
По-долу е кратко описание на някои от често срещаните храносмилателни проблеми. Обърнете внимание, може да покрия проблема ви.
0/8
Симптоми, които показват наличие на храносмилателни проблеми
0/5
Как да предотвратим проблеми с храносмилането
Що се отнася до храносмилателната система, просто трябва да внимавате как се отнасяте към нея. Яжте по-малки порции, но често. Това помага за засилване на метаболизма на тялото и предотвратява преяждането. Това правило също помага за поддържане на здрава храносмилателна система. При преяждане храносмилателната система се претоварва. Не забравяйте, че стомахът може да поеме само 1,5 литра храна. Но това не означава, че трябва да го пълните всеки път. При претоварване системата не е ефективна. Стремете се да имате около 5 малки хранения на ден. Фибрите помагат за здравето на сърцето и загубата на тегло. Фибрите са важни за здравето на храносмилането. Има два вида фибри; разтворими и неразтворими фибри. Разтворимите фибри са склонни да образуват гел в червата, който ви помага да останете сити, докато неразтворимите фибри допринасят за обема на екскрементите. Препоръчителният прием за мъже е 38 грама, за жени е около 25 грама. С достатъчно фибри във вашата система, не би трябвало да имате проблеми с храносмилателната система. Пийте много вода. Казват, че трябва да пиете 8 чаши вода на ден. Хората обаче забравят, че това е минимум. Трябва да пиете толкова вода, колкото се нуждае тялото ви. Водата помага за предотвратяване на запек и улеснява ефективното усвояване на хранителните вещества.
Етерични масла
Те имат много предимства. И когато се използват правилно, нямат странични ефекти. Вижте кои са най-добрите етерични масла за храносмилането.
0/5
Гастропареза и ленив стомах
Кои масла могат да подобрят качеството на живот при този проблем?
0/2
Паразити в организма- тихите убийци
За много здравно грамотни хора, едва ли е новина, че 99 % от човечеството е опаразитено. Нека разгледаме, какво е паразита и кои етерични масла могат да са ни от помощ.
0/2
Етерични масла и храносмилателна система
 

Докато смляната храна се придвижва в ректума, нервите в стената на ректума, известни като рецептори за разтягане, откриват кога камерата е пълна и стимулират желанието за дефекация.

Първият се случва автоматично и човек не може да го контролира. Това е отпускане на гладките мускули във вътрешния анален сфинктер.

Второто, което човек може да контролира и представлява съзнателно отпускане на скелетните мускули във външния анален сфинктер. Ако човек иска да забави дефекацията, забавя отпускането на мускулите си.

Колкото по-дълго изпражненията остават в дебелото черво, толкова повече вода ще абсорбира тялото. Това може да доведе до сухи, твърди изпражнения, запек. Поради тази причина човек трябва да се изхожда възможно най-скоро.

Човек трябва да потърси медицински съвет, ако не може да дефекира в продължение на около 3 дни или ако има коремна или ректална болка или кървене.

Дефекацията включва два вида движение на мускулите.

0% Завършен